سفرنامه کوبا

من بالاخره برگشتم. از بهشت. بهشتی که یه عالمه آدم خوب توش بود. یه عالمه آدم متفاوت. چقدر دلتنگشونم. چقدر زیاد...

امسال به مناسبت روز تولدم گرون ترین کادویی رو که هر کسی می تونه هدیه بده به خودم هدیه دادم: دو هفته سفر به کوبا. خواستم 28 سالگیم رو متفاوت شروع کنم – و چه تفاوتی !!!. انقدر حال داد که نگو. دو هفته زندگی تو یه کمپ نزدیک هاوانا با یه عالمه آدمهای جور واجور از اقصی نقاط دنیا. کمپ سیخام یه دنیای کوچک بود برای ما با یه عالمه تجربه جدید و عالی. انقدر خوش گذشت اون دو هفته که بهترین سفر زندگیم بود رفتن به کوبا.دوستی با آدمها جدید و دونستن فرهنگشون بی نظیر بود. آدمهایی که من حتی نمی دونستم کشورشون کجای این کره خاکیه. ( با کمال شرمندگی جغرافیای من همیشه افتضاح بوده، مثل خیلی چیزهای دیگم البته).

ما 4 تا شهر رو دیدیم تو کوبا. هاوانا، سین فوئگوس، تیرینیداد و سانتاکلارا که هر کدوم زیبایی های خاص خودشون رو داشتن. کوبا پر بود از مناظر رویایی. بیشترین چیزی که راجع به کوبا دوست داشتم آسمونش بود. اونجا متوجه شدم که این ضرب المثل که میگن آسمون همه جا یه رنگه اصلا درست نیست. آسمون کوبا اصلا شبیه آسمون هیچ جای دیگه ای نبود. اونجا آسمون فقط بالای سرت نیست بلکه روبروت هم می تونی آسمون رو ببینی. یه آسمون پر از ابرای قلنبه و خوشگل. آدم اونجا دقیقا احساس می کرد که زمین گرده و آسمون دورشو فرا گرفته. آسمون شبش که حرف نداشت. پر از ستاره بود.

مردم کوبا آدمهای خیلی خونگرم و مهربونی بودند. اونجا پر بود از آقایون و خانمهای خوش تیپ و خوش قیافه. عاشق سیاه پوستاشون شدم. همشون رنگه شکلات بودند و خیلی خوش لباس. کوبایی ها خیلی مردمان شادی هستند. دائم در حال بزن و برقص و شادین. رقصشون هم کلی سخته. تو یه تجربه رقصیدن انقدر منو عقب جلو کردن و چرخوندن که دست درد گرفته بودم.

تجربه های خوراکی هم خیلی جالب بود. کلی میوه  عجیب خوردم که تا حالا اسمشون رو هم نشنیده بودم. تو رستورانهای شیک هاوانا هم می شد غذاهای خیلی خوبی خورد. از همه جالبتر ولی تجربه خوردن چیپس موز بود که دقیقا مزه چیپس سیب زمینی می داد. جای خیلی ها البته تو این سفر خالی بود. اگه همه بچه ها بودن که حتما می ترکوندیم اساسی. امیدوارم یک بار دیگه همگی با هم بریم.

        

 

کاملا بی ربط: در اندرون هر کسی یه آدم عوضی وجود داره. خیلی عوضی. ..اینو اینجا می نویسم که حواسم به ّآدم عوضیه درونم باشه.

 

/ 0 نظر / 41 بازدید